توصیه هایی از دنیای مد و فشن – بخش اول

مد و فشن این روزها اگرچه از هیچ قاعده و قانونی پیروی نمی‌کند اما قاعده‌هایی دارد که استایلیست‌های مد از گذشته رعایت می‌کردند، قواعدی که در طول تاریخ مد جمع‌آوری شده و حالا به شما کمک می‌کند که راحت‌تر لباس انتخاب کنید و بهترین‌ها را بپوشید.

در این مقاله نکات و توصیه هایی از دنیای مد فشن جمع آوری گردیده است که مطالعه و دانستن نکات بیشتر مد و فشن به شما کمک می‌کند که یک استایل متفاوت و حرفه‌ای داشته باشید و درست مانند استایلیست‌های معروف لباس بپوشید.

استراتژی پوشیدن لباس‌های مجلسی بدن‌نما

جذابیت و گیرایی استایل شما به این بستگی دارد که بدانید چقدر از بدنتان در یک لباس باید پوشیده باشد و چقدر از آن می‌تواند دیده شود.

بنابراین اگر یک لباس مجلسی دکلته انتخاب می‌کنید، لباس نباید بیش از اندازه کوتاه باشد یا اگر لباس‌تان کوتاه یا دارای چاک بلند است، بهتر است شانه‌ها پوشیده باشند.

شومیز سفید را در لیست لباس‌هایتان قرار دهید

یک مدل شومیز سفید و ساده زنانه به راحتی به یک شلوار جین ظاهری درخشان می‌دهد یا باعث می‌شود دامن ساده شما کلاسیک و خاص دیده شود.

اکسسوری‌ها را در رنگ‌های روشن انتخاب کنید
اکسسوری‌ها شامل انواع کیف، کفش، زیورآلات، کمربند و یا شال و روسری به راحتی می‌توانند یک تیپ ساده و بدون رنگ را جذاب و منحصر به فرد نشان دهند و علاوه بر آن خیلی راحت با هر تیپی ست می‌شوند.

قد شلوار را با قد پاشنه کفش تنظیم کنید
در واقع یک شلوار باید یا مناسب کفش‎های تخت زنانه باشد یا کفش‌های پاشنه بلند.

قاعده کلی: قد شلوار باید به اندازه‌ای باشد که حدود 1.5 سانتی متر از سطح زمین بالاتر قرار گرفته یا درست به بالای کفش برخورد کند.

کیف دوشی برای استایل‌های بعداز ظهر است
یک کیف ظریف زنانه با بند بلند زنجیری بهترین انتخاب برای مهمانی‌های بعداز ظهر یا نیمه رسمی است. می‌توانید بند کیف را به صورت یک طرفی و کج بیاندازید که تیپ شما را دخترانه‌تر نشان می‌دهد.

برای شلوار جذب پارچه‌های کشی مناسب است
اگر یک شلوار جذب زنانه انتخاب می‌کنید توجه داشته باشید که پارچه شلوار کمی الیاف کشی مثل اسپاندکس یا لاکرا داشته باشد. در واقع یک شلوار نخی کامل نمی‌تواند فرم جذب خوبی روی بدن داشته باشد.

پیش از خرید، به شستشو و نگهداری لباس فکر کنید
همیشه به توصیه‌های شستشو روی هر لباس توجه کنید و دقت کنید که پارچه‌های ظریف یا دوخت‌های خاص نگهداری‌های ویژه نیز می‌خواهند.

متناسب با فرم بدن لباس بپوشید

برای مثال اگر ریزنفش هستید شاید بهتر باشد پیراهن‌های ماکسی خیلی بلند نپوشید و یک پیراهن کمربنددار با قد تا بالای زانو را جایگزین آن کنید یا اگر بالاتنه درشتی دارید بهتر است بلوز با راه راه‌های افقی را فراموش کنید و به جای آن طرح‌های ساده یا لباس‌های بدون طرح را انتخاب کنید.

یک لیست از لباس‌های محبوبتان تهیه کنید

بهتر است یک لیست از 10 لباس محبوب کمدتان را تهیه کنید. به این ترتیب می‌دانید که دقیقا کدام مدل لباس همیشه به کارتان می‌آید و علاوه بر آن می‌دانید که لباس‌هایی که می‌خرید با آنچه که دارید همخوانی داشته و برای ست کردن یک لباس جدید دچار دردسر نمی‌شوید.

همیشه آماده پرو کردن لباس باشید

پوشیدن گن و لباس زیر و سوتین مناسب باعث می‌شود که لباس با فرم واقعی و زیبای خودش روی تن شما بنشیند.

حتی جزییات را هم رعایت کنید، کفش پاشنه بلند، رژلب و موهای شانه شده حس بهتری از لباسی که پرو می‌کنید به شما می‌دهد.

وقتی شک دارید یک سایز کوچک‌تر انتخاب کنید

در مورد خرید شلوار جین زنانه، هر موقع که در شک و تردید بودید، سراغ یک سایز کوچک‌تر بروید. شلوارهای جین معمولا به مرور زمان کمی گشاد می‌شوند بنابراین یک سایز

کمد لباس‌تان را خلوت کنید

شما باید بتوانید به سادگی همه لباس‌هایتان را ببینید و به راحتی انتخاب کنید بدون آنکه مجبور شوید برای پیدا کردن یک لباس یا کفش خاص کل کمدتان را زیر و رو کنید.

همه زوایا را به صورت کامل بررسی کنید

همه جزییات باید متناسب و زیبا به نظر برسند.

گردنبندها را لایه لایه استفاده کنید

استفاده از چند گردنبند همزمان می‌تواند نمادی از خلاقیت شما در یک استایل باشد، تنها به این توجه کنید که هر گردنبند قد متفاوت اما جنس و رنگ یکسان داشته باشند.

آستر لباس‌ها را بررسی کنید

کیفیت آستر و دوخت تمیز آن امضای یک طراح و بهترین نشانه کیفیت یک لباس است. پس همیشه تنها به ظاهر بیرونی بسنده نکنید و نگاهی دقیق به دوخت و جنس آستر آن بیاندازید تا ارزش واقعی یک لباس را تعیین کنید.

ذهنتان را برای انتخاب‌های نو بازکنید

همیشه ذهنتان را برای تجربه‌های تازه باز نگه دارید.

به برندها وفادار باشید

اگر لباس‌های یک برند با سلیقه شما متناسب است به آن وفادار بمانید چون احتمالا تمام مجموعه‌های آینده آن برند هم مناسب شما است!

کفش‌های پاشنه بلند نود (Nude) انتخاب اول‌اند

وقتی نمی‌دانید چه رنگی با لباس شما ست می‌شود یک کفش پاشنه بلند کرم یا همان نود را انتخاب کنید.

طرح راه راه را در کمدتان داشته باشید

لباس با طرح راه راه، در عین کلاسیک بودن، کاربردی و همیشگی است و می‌تواند تیپ شما را به یک استایل خاص تبدیل کند بدون آنکه شلوغ دیده شوید.

هرگز یک کت یا کاپشن خسته کننده نپوشید

کت و کاپشن زنانه اگر یک فرم معمولی خسته‌کننده داشته باشند همه چیز را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.