توصیه هایی از دنیای مد و فشن – بخش دوم

در دنیای امروز علاقه به دنیای مد و فشن و داشتن یک استایل شیک و خاص برای هر فردی مهم و به یک دغدغه تبدیل شده است و اگر دوست دارید مثل یک استایلیست حرفه‌ای از دنیای مد و فشن سردرآورید و به تمامی قوانین ریز و درشت آن برای یک تیپ خاص و درخشان آگاه باشید، این مقاله را دنبال کنید!

طرح پلنگی داشته باشید

یک اکسسوری کوچک مثل شال و روسری باشد یا یک جفت کفش پاشنه بلند شیک پلنگی یا تکه‌های بزرگتر استایل مثل پیراهن، بلوز یا حتی شلوار!

آن‌ها خیلی ساده هر استایلی را گران قیمت‌تر و خاص‌تر نشان می‌دهند.

طرح‌دارها را با هم بپوشید

از طرح‌های متفاوت با ترکیب رنگ‌های مشابه استفاده کنید
یک تکه با طرح‌های درشت را با تکه دیگر با طرح‌های ریز و ظریف ست کنید

بر ترس از رنگ‌ها غلبه کنید

رنگ‌های طبیعی زیبایی خاص و گرایی بالایی دارند، مشکی، طوسی، سرمه‌ای، کرم و استخوانی و … برای شروع رنگ خاص و گیرا مثل زرد، نارنجی یا بنفش جیغ یا هر رنگ مورد علاقه دیگری را انتخاب کنید، بعد آن را با بخش‌های دیگر تیپ خودتان در رنگ‌های طبیعی کامل کنید.

از مدل‌های مردانه استفاده کنید

شلوارهای پارچه‌ای، کت و شلوار مجلسی زنانه، شلوار جین بوی فرند و شومیزهای گشاد جذاب و بسیاری از مدهای بانمک و خاص زنانه از دنیای لباس‌های مردانه گرفته شده‌اند.

با خیاطتان دوست شوید

اگر می‌خواهید لباس‌های خوش فرم و کاملا متناسب با خودتان داشته باشید، هیچ چیزی مثل دوست بودن با یک خیاط حرفه‌ای موثر نیست.

یک تکه غافلگیرکننده به لباس‌هایتان اضافه کنید

مثلا روی یک ست لباس مشکی از یک جفت کفش قرمز یا زرد ، یک کیف دستی خاص یا شال رنگی استفاده کنید.

روی اکسسوری‌ها سرمایه‌گذاری کنید

اگر نمی‌خواهید پولتان را صرف خرید لباس‌های تازه کنید اما دوست دارید حال و هوای تازگی را به کمد لباس‌هایتان بدهید، روی اکسسوری‌ها حساب کنید.

لباس‌های تنگ و گشاد را ترکیب کنید

مثلا یک شلوار سندبادی را با تاپ ساده تنگ بپوشید یا یک بلوز یا تونیک آزاد را با لگینگ یا شلوار جذب زنانه ست کنید.

گوشواره‌های میخی را دریابید

گوشواره‌های میخی این ویژگی را دارند که بیش از اندازه تیپ شما را شلوغ نمی‌کنند و خیلی ساده در کنار زیورآلات دیگر مثل گردنبند، دستبند، ساعت و … می‌نشینند.

به فاق شلوار توجه کنید

فاق شلوار را هماهنگ با فرم اندام خودتان انتخاب کنید، علاوه بر آن لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید نیز باید با مدل و فاق شلوار شما متناسب باشد.

از استایل‌های محبوبتان یک آلبوم شخصی بسازید

هر بار که از خانه بیرون رفتید و کسی از تیپ شما تعریف کرد، یک عکس با همان تیپ و لباس‌ها بگیرید.

به جای سن و سال به فرم اندام خودتان توجه کنید

سن و سال یک عدد است، همیشه متناسب با فرم بدن خودتان لباس‌ها را انتخاب کنید.

لباس‌های سفید را در نور بررسی کنید

لباس‌های سفید به ویژه لباس‌های توری و نازک سفید، در نور بدن نما هستند. پس اگر یک تی شرت یا پیراهن سفید انتخاب می‌کنید همیشه یک بار آن را در نور بررسی کنید و مطمئن شوید لباس‌های زیری که با آن می‌پوشید مناسب است.

یک اکسسوری خیلی خاص را در مرکز قرار دهید

اگر لباس مجلسی شما یک پیراهن ساده مشکی رنگ یا چیزی شبیه به آن است به زیورآلات فکر کنید. گوشواره یا گردنبند یا یک اکسسوری خاص مثل کیف یا کفش پاشنه بلند، یکی از آن‌ها را با یک طرح درخشان و سنگ‌های براق انتخاب کنید و بگذارید در مرکز توجه استایل شما باشد.

در تخفیف‌ها با دقت خرید کنید

یک تخفیف ویژه یک فرصت طلایی خرید است، لازم است از قبل بدانید دقیقا دنبال چه هستید و آنچه که انتخاب می‌کنید چقدر برایتان کارایی دارد.

کمربند ببندید

با یک کمربند رنگی زنانه به لباس‌های ساده، چاشنی جذابیت اضافه کنید.

این ضروری‌های کوچک را داشته باشید

چند سنجاق قفلی، گیره مو، دئودورانت و سوزن ته گرد و اسفنج آرایشی برای از بین بردن لکه‌های ناشی از اسپری، چیزهایی است که به ویژه در مهمانی‌ها باید همراهتان داشته باشید. آن‌ها در شرایط ضروری به کارتان می‌آیند.

همیشه درجه یک لباس بپوشید

اگر لازم است از شب قبل درباره لباس‌های فردا تصمیم بگیرید یا با چند اکسسوری ساده یک تیپ معمولی را به یک انتخاب خاص تبدیل کنید.

اگر به شما می‌آید، چند تا بخرید

البته که باید در لباس‌ها تنوع به خرج داده و تازه‌ها را امتحان کرد. اما اگر پیراهنی دارید که اندام شما را زیباتر نشان می‌دهد، در خرید بعدی همان مدل را تکرار کنید! به این ترتیب همیشه در کمدتان چیزی دارید که مطمئنید به شما می‌آید.

یک کفش پاشنه باریک به کارتان می‌آید

کفش‌های پاشنه بلند ظریف که با نام pump شناخته می‌شوند بیشتر از هر مدل پاشنه دیگری می‌توانند پاها را کشیده و استایل شما را ظریف و زنانه نشان دهند.